Kamienny dywan

System KAMIENNY DYWAN (wodoprzepuszczalna nawierzchnia mineralno-żywiczna) jest nowoczesną technologią wykonania bezspoinowej nawierzchni opartej na bazie bezbarwnej kompozycji poliuretanowej najwyższej jakości oraz kolorowego kruszywa kwarcowego – pozwala to na uzyskanie podłoża o bardzo dobrej trwałości, wysokich walorach estetycznych i doskonałych właściwościach użytkowych. System ten przeznaczony jest do wykonania powierzchni na alejkach parkowych, ścieżkach ogrodowych i rowerowych oraz w innych miejscach publicznych w dowolnie wybranych aranżacjach w obrębie dostępnej palety kolorystycznej.

System wyróżnia się przepuszczalną dla wody oraz powierzchnią o dekoracyjnej strukturze antypoślizgowej.

System może również służyć do wypełniania miejsc wokół drzew rosnących w parkach w centrach miast, na skwerach, wzdłuż ulic.

system kamienny dywan - przykłady zastosowań

 

WŁAŚCIWOŚCI
System KAMIENNY DYWAN można zastosować wszędzie tam, gdzie ważne są walory estetyczne, poparte znakomitą odpornością na działanie warunków atmosferycznych oraz promieniowania słonecznego. System cechuje wygoda użytkowania, łatwość konserwacji i czyszczenia oraz dobre właściwości mechaniczne – dopuszczalny jest zarówno ruch pieszy, jak i lekki ruch pojazdów kołowych. KAMIENNY DYWAN z powodzeniem można stosować jako alternatywę dla kostki brukowej, co oprócz zalet praktycznych i dekoracyjnych pozwala również na szybkość i wygodę aplikacji. Co więcej, nie wymaga on wykonania wylewki betonowej. Specjalistyczny skład kompozycji żywicznej oraz odpowiednio wyselekcjowanego kruszywa pozwalają na uzyskanie struktury porowatej umożliwiającej swobodny przepływ wody i powietrza, co zapobiega również powstawaniu kałuż. Ze względu na szorstką, zapobiegającą poślizgowi powierzchnię może być stosowany na ścieżkach spacerowych i rowerowych oraz na parkingach bez konieczności stosowania systemu odprowadzającego wodę. Jest nietoksyczny oraz przyjazna dla środowiska i wód gruntowych. Wnikająca woda nie uszkadza nawierzchni w niskich temperaturach. W porównaniu z kostką brukową czy ścieżkami sypanymi nawierzchnia eliminuje również problem zarastania trawami i chwastami. Nadaje się również do układania na płaszczyznach pochyłych, na przykład na podjazdach dla niepełnosprawnych.

Ze względu na możliwość wykorzystania bardzo różnorodnego kruszywa (grysy z granitu, bazaltu, kwarcu, porfiru itd.) można komponować różne rozwiązania kolorystyczne:

kamienny dywan - rozwiązania kolorystyczne

 

ZALETY

  • estetyka – zapewnienie naturalnego i atrakcyjnego wyglądu przez cały rok,
  • funkcjonalność i łatwość utrzymania w czystości,
  • przepuszczalna dla wody (nie wymaga systemów odprowadzenia wody, uniemożliwia powstawanie kałuż),
  • odporna na mróz i sól drogową,
  • trwała powierzchnia,
  • naturalny wygląd,
  • zmniejsza niebezpieczeństwo poślizgu podczas gołoledzi,
  • uniemożliwia zarastanie, utrzymywana w czystości jest odporna na kiełkowanie nasion traw i chwastów,
  • odporna na szkodniki.

 

KONSTRUKCJA SYSTEMU KAMIENNY DYWAN

Grubość systemu jest uzależniona od charakteru zastosowania, wymagań obciążeniowych oraz rodzaju i frakcji kruszywa.
konstrukcja nawierzchni kamienny dywan

 

Google
Facebook
Twitter
YouTube

Certyfikaty

PN EN 1177
dotyczący nawierzchni bezpiecznych
Atest PZH
wydawany przez Państwowy Instytut Higieny
EUROGOMA
ul. Przemysłowa 25
32-083 Balice
tel.: 00 48 (12) 637 11 02
tel. kom.: 00 48 506 241 256
adres email: biuro@eurogoma.pl
EUROGOMA
- - -
tel.: 00 48 (12) 637 11 02
tel. kom.: 00 48 506 241 256