Gdzie należy stosować bezpieczne nawierzchnie?

Bezpieczeństwo jest kluczowe w każdym aspekcie życia. Szczególnie powinniśmy o nie zadbać w miejscach, w których przebywają dzieci, osoby starsze lub o ograniczonej sprawności ruchowej oraz w strefach, w których uprawia się sport. Dlatego tak ważne jest stosowanie bezpiecznych nawierzchni, które minimalizują ryzyko obrażeń w przypadku upadku. W poniższym artykule omówimy, gdzie i dlaczego warto stosować bezpieczne nawierzchnie.

więcej

Jaka nawierzchnia na plac zabaw?

Plac zabaw powinien być nie tylko atrakcyjny dla dzieci w różnym wieku, ale również bezpieczny podczas zabawy. Z tego powodu istotną kwestią podczas wykonywania placu zabaw jest dobór odpowiedniej nawierzchni. To ona pozwala zachować wysoki poziom bezpieczeństwa przede wszystkim za sprawą właściwości amortyzujących. Dzięki temu dzieci podczas ewentualnego upadku nie doznają bolesnej kontuzji. Jakie zatem nawierzchnie na plac zabaw są do wyboru, i która sprawdzi się najlepiej? Sprawdźmy.

więcej

Płytki SBR – skład, właściwości i zastosowanie

Obiekty sportowe i rekreacyjne, miejsca gier i zabaw dla dzieci, miejsca wypoczynku dla osób w różnym wieku wymagają nawierzchni, która zmniejsza ryzyko kontuzji, amortyzuje upadki, wycisza i wygłusza. Materiałem spełniającym te oczekiwania, doskonale nadającym się do zastosowań wewnątrz pomieszczeń, jak i na świeżym powietrzu są płytki SBR. Czym jest SBR i jak się go produkuje? Jakie są zalety i wady tego materiału i gdzie można go stosować?

więcej

Poliuretanowe nawierzchnie sportowe – zastosowanie, zalety

Sportowe nawierzchnie wykonane z poliuretanu mają liczne zastosowania. Z ich pomocą można w łatwy sposób stworzyć zarówno boiska, korty tenisowe, jak i place zabaw dla dzieci oraz obszary rekreacyjne. Jedną z kluczowych zalet tego rodzaju nawierzchni jest bezpieczeństwo. Amortyzują stłuczenia i uszkodzenia ciała. Sprawdzą się zarówno na terenach rekreacyjnych, jak i profesjonalnych.

więcej

Bezpieczne place zabaw – właściwości i zalety

Bezpieczeństwo na placu zabaw lub boisku sportowym zależy przede wszystkim od właściwego zachowania jego użytkowników oraz wyobraźni opiekunów. Jednak wystarczy chwila nieuwagi, aby beztroska zabawa skończyła się wypadkiem. Można temu zaradzić stosując bezpieczną nawierzchnię, która złagodzi skutki ewentualnego uderzenia i może sprawić, że nawet groźnie wyglądający upadek, nie skończy się urazem. Bezpieczne nawierzchnie mogą być układane z gotowych lekkich płyt z granulatu gumowego, albo w formie masy na bazie poliuretanu wylewanej i rozprowadzanej podobnie jak asfalt. Gotowa nawierzchnia jest sprężysta, przepuszczalna dla wody oraz może mieć atrakcyjne, żywe kolory.
więcej

Realizacje

Facebook
Twitter
YouTube

Certyfikaty

PN EN 1177
dotyczący nawierzchni bezpiecznych
Atest PZH
wydawany przez Państwowy Instytut Higieny
EUROGOMA
ul. Przemysłowa 25
32-083 Balice
tel.: 00 48 (12) 637 11 02
tel. kom.: 00 48 506 241 256
adres email: biuro@eurogoma.pl
MENU